Balul Caritabil Rotary Probitas

UPDATE: lucrările au fost finalizate şi rezultatele pot fi văzute aici!

În fiecare an, peste 12.000 de persoane, dintre care 2.000 de copii, ajung în urgenţa şi ambulatoriul de stomatologie şi chirurgie orală din cadrul Spitalului Judeţean din Craiova. Aceşti pacienţi au parte de condiţii igienice precare şi viaţa lor poate fi pusă în pericol din cauza lipsei dotărilor.

Peste 500 de studenţi şi medici rezidenţi fac practică în fiecare an în acest mediu necorespunzător. Balul caritabil Rotary Probitas are ca scop strângerea de fonduri pentru renovarea urgenţei şi ambulatoriului de stomatologie şi chirurgie orală. Vrem să creăm condiţii umane pentru pacienţi, medici şi studenţi.

Am arătat că se poate prin renovarea a şase saloane de la clinica de pediatrie a Spitalului Filantropia. Vrem să continuăm cu ajutorul dumneavoastră. Vă mulţumim pentru sprijin!

Balul va avea loc sâmbătă, 22 noiembrie, începând cu ora 19.00, la Ballroom Oltenia din Craiova, strada Henry Ford 10.

Rezultatele renovării clinicii de pediatrie a Spitalului Filantropia din Craiova

Imagini din ambulatoriul de stomatologie şi chirurgie orală din cadrul Spitalului Judeţean din Craiova:

DSC_8841 DSC_8845 DSC_8855 DSC_8856 DSC_8860 DSC_8861 DSC_8865 DSC_8873 DSC_8881