Probitas Open

Turneul de tenis Probitas Open

Rotary Craiova Probitas și Rotaract Craiova Probitas organizează în perioada 14-15 Octombrie turneul de tenis Probitas Open. Acesta are scop caritabil și își propune susținerea tinerilor care doresc să practice tenis de performanță precum și încurajarea câștigătorilor prin premierea lor.

Turneul are categorii de juniori (simplu) 8-10 ani mixt, 10-12 ani băieți și fete, 12-14 ani băieți și fete și seniori (dublu).

Pentru juniori nu se percep taxe de înscriere, în timp ce pentru seniori taxa este de 100 RON/ jucător și se va achita în prima zi a turneului.

Turneul va avea loc la baza sportivă Pro Tenis în weekend-ul 14-15 Octombrie, iar programul de concurs va fi afisat pe pagina de Facebook Rotaract Craiova Probitas și pe rotaryprobitas.ro cu 2 zile înainte de concurs.

Pentru înscriere, accesați link-ul https://goo.gl/forms/uVEMyW3m1VA1mdi83.

Locurile pe tablourile de joc sunt limitate.

Parteneri: Pro Tenis si Renamed Farma.

Contact: 0756158855